طرحواره درمانی طرحواره درمانی چیست؟ (یا به عبارت صحیح تر ، شناخت درمانی متمایز از طرحواره) یک رویکرد یکپارچه برای درمان است که بهترین جنبه های درمانی شناختی-رفتاری ، تجربی ، بین فردی و روانکاوی را در یک مدل واحد ترکیب می کند. نتایج چشمگیری را در کمک به افراد برای تغییر الگوهای منفی ("ناسازگار") که مدتها با آنها زندگی کرده اند ، نشان داده است ، حتی اگر سایر روشها و کوششهایی که قبلاً انجام داده اند تا حد زیادی ناموفق بوده اند. مدل توسط دکتر جف یانگ تهیه شده است ، که در ابتدا با دکتر آرون بک ، بنیانگذار شناخت درمانی ، از نزدیک همکاری داشت. دکتر جوان و همکارانش ضمن معالجه مراجعین در مرکز شناخت درمانی دانشگاه پنسیلوانیا ، بخشی از افرادی را که در بهره گیری از روش استاندارد مشکل داشتند ، شناسایی کردند. وی کشف کرد که این افراد به طور معمول دارای الگوهای یا مضامین طولانی مدت در تفکر ، احساس و رفتار / مقابله هستند که به مداخله دیگری نیاز دارد. توجه دکتر جوان به روشهایی برای کمک به بیماران برای رسیدگی و اصلاح این الگوهای یا مضامین عمیق تر ، که به عنوان "طرحواره" یا "نجات" نیز شناخته می شود ، روی آورد. طرحواره هایی که در درمان هدف قرار می گیرند الگوهای ماندگار و خود انگیزی هستند که به طور معمول در اوایل زندگی شروع می شوند. این الگوها متشکل از افکار و احساسات منفی / ناکارآمد ، تکرار و شرح داده شده است ، و موانعی برای رسیدن به اهداف و برآورده کردن نیازهای فرد ایجاد می کند. برخی از نمونه های باورهای طرحواره عبارتند از: "من غیرقابل تحمل هستم" ، "من یک شکست هستم" ، "مردم به من اهمیتی نمی دهند" ، "من مهم نیستم" ، "اتفاق بدی می افتد". مردم مرا ترک خواهند کرد ، "" من هرگز نیازهایم را برآورده نمی کنم "،" من هرگز به اندازه کافی خوب نخواهم شد "و غیره. اگرچه طرحواره ها معمولاً در اوایل زندگی (در دوران کودکی یا بزرگسالی) ایجاد می شوند ، اما در بزرگسالی نیز می توانند بعداً شکل بگیرند. این طرحواره ها از طریق رفتاری از طریق سبک های مقابله با حفظ طرحواره ، اجتناب از طرحواره و جبران طرحواره تداوم می یابند. مدل درمانی به منظور کمک به فرد برای شکستن این الگوهای منفی تفکر ، احساس و رفتار ، که اغلب بسیار سرسخت هستند ، طراحی شده است و گزینه های سالم تری برای جایگزینی آنها ایجاد کرده است. درمان مبتنی بر طرحواره شامل سه مرحله است: مرحله اول: مرحله ارزیابی است که در آن طرحها در جلسات اولیه مشخص می شوند. ممکن است از پرسشنامه‌ها نیز استفاده شود تا تصویری شفاف از الگوهای مختلف موجود در آن به دست آید مرحله دوم: آگاهی عاطفی و مرحله تجربی است ، که در آن بیماران با این طرح ها در تماس هستند و یاد می گیرند که چگونه هنگام زندگی در روز فعالیت خود ، آنها را تشخیص دهند. مرحله سوم: مرحله تغییر رفتاری به کانون توجه تبدیل می شود که در طی آن مشتری به طور فعال در جایگزین کردن افکار و رفتارهای منفی ، عادت با گزینه های جدید ، سالم شناختی و رفتاری قرار می گیرد مرحله سوم: مرحله تغییر رفتاری به کانون توجه تبدیل می شود که در طی آن مشتری به طور فعال در جایگزین کردن افکار و رفتارهای منفی ، عادت با گزینه های جدید ، سالم شناختی و رفتاری قرار می گیرد
ذهن زیبا ، ,طرحواره ,مرحله ,درمانی ,رفتاری ,الگوهای ,که در ,است ، ,به طور ,، که ,، من ,مرحله تغییر رفتاری ,طرحواره درمانی چیست؟منبع

چگونه به درستی با طرف مقابلمان به بحث بپردازیم؟

4 نمونه از مشکلات روابط عاطفی امروزه

طرحواره درمانی چیست؟

انواع اختلال های شخصیت

اختلال دو قطبی چیست؟

وقتی شریک زندگی شما نیازهایتان را برآورده نمی‌کند چکار باید کرد؟

توجه چیست؟ در زندگی به چه چیزهایی باید توجه کرد؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

حق جو،حقوق ملکی،قرارداد،ثبت شرکت،خانواده Quinndw site سفارش آنلاین شیر برقی پنوماتیک دانلود طرح های توجیهی A bit of thinking فرادید پرهام ایرانیان ایجاد محیطی شاداب تر ، دلپذیرتر ، امن تر و دوست داشتنی تر در مدارس مرکز خرید تخت دو طبقه بهترین آموزش میکروبلیدینگ